Grįžti į naujienas

Kaspersky apklausos duomenys: 29 proc. Baltijos šalių vartotojų mieliau sutiktų, kad būtų apiplėštas jų namas ar pavogtas automobilis, negu prarastų savo socialinių tinklų paskyras

.

Remiantis naujausio tyrimo duomenimis, kurį Kaspersky atliko Baltijos regiono šalyse , 31 proc. latvių, 29 proc. estų ir 25 proc. lietuvių pripažįsta, kad įsilaužimas į jų asmenines socialinių tinklų paskyras yra daug blogiau nei namo apiplėšimas ar automobilio vagystė.

Nepaisant to, kad šio regiono vartotojams socialinių tinklų paskyros yra labai vertingos, tyrimas parodė, jog dėl savo neatsargių veiksmų jie gali tapti lengvais kibernetinių nusikaltėlių taikiniais. Pavyzdžiui, 35 proc. vartotojų mobiliuosiuose įrenginiuose nenustato prieigos slaptažodžio, 44 proc. dalinasi prieigos raktu su kitais asmenimis, daugiau nei pusė yra paskelbia savo asmeninius duomenis mažiausiai 5 tinklalapiuose, o 75 proc. savo įrenginiuose neatsijungia nuo socialinių tinklų paskyrų.

Toks neatsargus elgesys gali sukelti daug problemų. Įsilaužę į socialinės žiniasklaidos svetaines, pavyzdžiui, Facebook ar LinkedIn, kibernetiniai nusikaltėliai gali paskelbti komentarus ar vaizdus, kuriais siekiama pakenkti asmens reputacijai, arba dar blogiau –pasisavinti aukos tapatybę.

„Didžiąją dalį nepageidaujamų pasekmių lemia blogi vartotojų įpročiai. Daugelis jų mano, kad pavojai, kuriuos jie gali patirti, kai naudojasi socialiniais tinklais, yra nepakankamai svarbūs, – pabrėžė Andis Steinmanis, Kaspersky atstovas Baltijos regione, ir pridūrė: – Tiesą sakant, atrodo, kad dauguma savo gyvenimą padalina į dvi skirtingas dalis, ir nesuvokia, kad tai, ką jie veikia internete, taip pat daro įtaką jų realiam gyvenimui.“

Todėl kas penktas Baltijos šalių vartotojas yra nukentėjęs nuo kibernetinių įsilaužimų. Estijoje šis skaičius dar didesnis (23 proc.). O Latvijoje ir Lietuvoje su tuo susidūrė 14 proc. vartotojų.

Kad jūsų socialinių tinklų paskyros būtų saugios, Kaspersky rekomenduoja atlikti keletą paprastų veiksmų:

  • socialinių tinklų paskyroms pasirinkite tik stiprius slaptažodžius ir reguliariai juos keiskite;
  • nenaudokite to paties slaptažodžio daugiau nei vienai svetainei ar paslaugai;
  • neatidarinėkite nežinomų failų, nes jie gali būti kenkėjiški;
  • nespaudinėkite nuorodų, kurias gaunate iš nežinomų šaltinių (elektroniniuose laiškuose, trumpųjų pranešimų programėlėse ar socialiniuose tinkluose);
  • nepasitikėkite įtartinais žmonėmis, kurie už jūsų asmeninius duomenis žada kažką naudingo, ir neatskleiskite per daug informacijos apie save;
  • pradėkite naudoti patikimus saugumo sprendimus, kurie gali sumažinti privatumo pažeidimų riziką, pavyzdžiui, „Kaspersky Security Cloud“ ir „Kaspersky Total Security“.

 

Apie „Kaspersky“

„Kaspersky“ – tai 1997 m. įkurta tarptautinė kibernetinio saugumo bendrovė. „Kaspersky“ sukauptos žinios ir patirtis padeda kurti novatoriškus saugumo sprendimus ir paslaugas, kurie užtikrina viso pasaulio verslo, ypatingos svarbos infrastruktūrų, vyriausybių ir vartotojų saugumą. Platų „Kaspersky“ bendrovės portfelį sudaro pažangiausi galinių įrenginių apsaugai skirti produktai ir daugybė specializuotų saugumo sprendimų bei paslaugų, skirtų kovoti su sudėtingomis ir nuolat evoliucionuojančiomis kibernetinėmis grėsmėmis. „Kaspersky“ technologijos saugo daugiau nei 400 mln. vartotojų ir 270 tūkst. verslo klientų. Norėdami sužinoti daugiau, skaitykite www.kaspersky.com.

Kitos Naujienos